Up Coming Cup Finals 2017-2018

Finalists Score Name of Cup Date / Venue
Admission to all finals - Adults £2, Children Under 16 free half time raffle £1
Haddington Athletic v Penicuik Athletic 2-1 Polar Foods Cup Sunday 25th March     Under 13  Millfield Haddington  11am
Haddington Athletic v Edinburgh United 0-3 Pilmar Smith Cup Sunday 25th March     Under 14    Millfield Haddington  2pm
Leith Athletic FC v Tranent Juniors FC 3-0 Bob Bankier Trophy Friday 30th March        Under 19    Spartans Academy 7.45pm
Edinburgh South CFC v Longniddry Villa 3-1 Edinburgh Cup Sunday 15th April        Under 13   New Dundas Park Bonnyrigg 11am
Gala Fairydean Rovers v Longniddry Villa 0-2 David Innes Cup Sunday 15th April        Under 14  New Dundas Park Bonnyrigg 2pm
Loanhead MYFC v Kirkliston South Queensferry 3-1 Persevere Cup Sunday 22nd April        Under 13  New Dundas Park Bonnyrigg 11am
Bonnyrigg Rose Pumas v Spartans FC Colts 1-4 Division 2 L / Cup Sunday 22nd April        Under 16     New Dundas Park Bonnyrigg 2pm
Currie Star FC v Craigroyston BC 4-3 Ian Mackay Cup Friday 27th April           Under 14     St Marks Park     6.30pm
Hutchison Vale FC v Longniddry Villa 1-2 Colin Campbell Sports Saturday 28th April       Under 17   Hallhill Dunbar    2.30pm 
Bonnyrigg Rose Whites v Earlston Rhymers 3-1 Paladin Cup Sunday 29th April         Under 14   New Dundas Park Bonnyrigg 11am
Gala Fairydean Rovers v Lochend YFC 4-2 Division 2 L / Cup Sunday 29th April          Under 15   New Dundas Park Bonnyrigg  2pm
Musselburgh Windsor FC v Hutchison Vale FC 0-5 Lothian Buses Cup Sunday 6th May              Under 13   New Dundas Park Bonnyrigg 11am
Spartans FC Youth v Tynecastle FC 1-14-3p Colin Greenhill Cup Sunday 6th May               Under 16  New Dundas Park Bonnyrigg   2pm
Kelso FC v Loanhead MYFC 4-2 George Salmon Cup Monday 7th May               Under 13 New Dundas Park Bonnyrigg   7pm
Gala Fairydean Rovers v Longniddry Villa 4-44-2p Colin Campbell Sports Friday 11th May                Under 14 New Dundas Park Bonnyrigg    7pm
Haddington Athletic v Penicuik Athletic 3-4 Belmont Vauxhall Cup Sunday 13th May              Under 13 New Dundas Park Bonnyrigg  11am
Penicuik Athletic v St Bernard's BC Midlothian 4-2aet Division 3 L/C Sunday 13th May              Under 16 Penicuik Juniors                2.30pm  
Hillfield Swifts v Hutchison Vale FC 2-0 Willie Bauld Cup Tuesday 15th May           Under 14  Peffermill                               7pm
Hutchison Vale FC v Spartans FC Youth 3-2 Craig Gowans Cup Thursday 17th May         Under 17  Spartans Academy           7.45pm
Currie Star Colts v Gullane Athletic 3-1 Charles Kivlin Cup Sunday 20th May            Under 14 New Dundas Park Bonnyrigg  11am
Cavalry Park v Dalkeith Thistle CFC 0-4 League Cup Sunday 20th May             Under 19  New Dundas Park Bonnyrigg 2pm
Leith Athletic FC v Musselburgh Windsor FC 1-3 Cruden Bowl Monday 21st May            Under 19 St Marks Park                    6.45pm
Lasswade Thistle v Musselburgh Windsor FC 2-3 Peter O'Neill Cup Tuesday 22nd May          Under 13 New Dundas Park Bonnyrigg 7pm
Hutchison Vale FC v Edinburgh City Whites 2-24-5p Victor Paris Cup Wednesday 23rd May      Under 17 St Marks Park                    6.45pm
North Berwick Colts v Edinburgh City Whites 3-32-3p Division 3 L/Cup Thursday 24th May          Under 15  Spartans Academy             7.45pm
Currie Star Colts v Spartans FC Reds 1-7 Division 2 L /Cup Friday 25th May              Under 17  St Marks Park                    6.45pm
Edinburgh City Whites v Hutchison Vale FC 2-1aet Tom Wilson Cup Monday 28th May            Under 17  St Marks Park                    6.45pm
Tynecastle FC v Spartans FC Youth 6-3 Jackie Faichney Cup Wednesday 30th May       Under 16 St Marks Park                    6.45pm
Edinburgh City Blacks v Leith Athletic FC 0-1aet Federation of Hearts Friday 1st June                 Under 15 Spartans Academy             7.45pm
Musselburgh Windsor FC v Leith Athletic FC 1-0 Colin Campbell Sports Saturday 2nd June          Under 19 Spartans Academy             3pm
Musselburgh Windsor FC v Hutchison Vale FC 0-5 Stewart Brien Cup Sunday 3rd June              Under 13 New Dundas Park Bonnyrigg 11am
Cavalry Park v Musselburgh Windsor FC 6-2 Division 1 L/Cup Sunday 3rd June              Under 16 New Dundas Park Bonnyrigg   2pm
Longniddry Villa v Dunbar United Colts 1-3 Colin Campbell Sports Monday 4th June              Under 13 Hallhill Dunbar                  7pm
Leith Athletic FC v Tynecastle FC 5-0 Federation of Hibs Supporters Cup Tuesday 5th June             Under 19 Spartans Academy            7.45pm
Newtongrage Star YDA v Cavalry Park 1-14-1p Division 4 L/C Wednesday 6th June        Under 15 Star Park Newtongrange    7pm
Hutchison Vale FC v Tynecastle FC 2-1 John Crawford Cup Thursday 7th June            Under 14 Spartans Academy             7.45pm
Tynecastle FC v Musselburgh Windsor FC 1-4 John McConnell Cup Friday 8th June                Under 15 Penicuik Juniors Ground    7pm
Edinburgh City Whites v Hutchison Vale FC 2-3 Michael Moran Cup Saturday 9th June           Under 17  Spartans Academy            1pm
Leith Athletic FC v Musselburgh Windsor FC 3-34-5P David Murray Cup Saturday 9th June           Under 19 Spartans Academy            3.30pm
Hutchison Vale FC v Edinburgh City FC 5-0 Ken Ritchie Cup Sunday 10th June            Under13 Penicuik Juniors Ground   11am      
Spartans FC Youth v Hutchison Vale FC 1-2 Jewel Miners Cup Sunday 10th June            Under 14  Penicuik Juniors Ground     2pm
Hutchison Vale FC v Musselburgh Windsor FC  2-1 Kenny McLean Cup Tuesday 12th June          Under 14  Spartans Academy            7.45pm
Tynecastle FC v Leith Athletic FC 1-2 Division 1 L/C Thursday 14th June         Under 15 Spartans Academy           7.45pm

ShareThis