u16's Fixtures and Results

  • Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
  • Fixtures and results will update each week.
Fixtures Score Referee Venue
Sunday 22nd November 2020
All cup ties played to a finish with no extra time
Division 1 League Cup
Bonnyrigg Rose FC v Lasswade Thistle FC 2-4 J Thomson
Hutchison Vale FC v Tranent Colts FC 7-0 R White Meggetland 3G, 4.30pm
Division 2 League Cup
Gala Fairydean Rovers v Peebles FC 4-0 A Marshall
Edinburgh South Ospreys v Cramond FC 4-1 S Duncan
Dalkeith Thistle CFC v Loanhead MYFC 0-4 A Kelly
Haddington Athletic CFC v Cavalry Park 2-1 A Marr
Lasswade Thistle Reds v Beechwood FC 4-2 M Gallacher
Dunbar United Colts v Spartans FC Colts 6-1 K Home
Division 3B League Cup
Musselburgh Young Stars v Spartans FC Locomotive 1-9 S Cochrane
Gullane Athletic v Currie FC 1-3 L Anderson
Leith Athletic Colts v Edinburgh South Cobras p-p G Marini
Edinburgh South Reds v North Merchiston FC 0-2 N Brown
Division 1
Redhall Star YFC v Portobello CFA 2-1 P Burns
Spartans FC Youth v Longniddry Villa 5-2 M Corner Spartans Academy, 4pm
Division 2
Currie Star FC v Musselburgh Windsor FC 7-0 R White Meggetland grass, 2pm
Division 3
Salvesen CFC v Bonnyrigg Rose Thistle 3-1 D Gordon Forrester HS 3G, 2pm
North Berwick FC v Tynecastle FC 7-3 J Whiteoak
No Game - Salvesen CFC Reds / Kelso FC / Earlston Rhymers / Penicuik Athletic YFC / Livingston FC Community / Hutchison Vale Colts / Edinburgh City FC / Edinburgh City Blacks
Sunday 29th November 2020
Jackie Faichney Memorial Cup
Cramond FC v Salvesen CFC Reds S Robertson SQ Royal High 3G, 2pm
Spartans FC Colts v Beechwood FC I Patterson Spartans Academy, 1.30pm
Division 3A League Cup
North Merchiston FC v Tynecastle FC B Ritchie
Currie FC v Edinburgh South Cobras S Duncan Forrester HS 3G 3.30pm
Division 1
Bonnyrigg Rose FC v Lasswade Thistle FC D Dickson
Redhall Star YFC v Hutchison Vale FC P Burns
Hutchison Vale Colts v Portobello CFA I Baillie Meggetland 3G, 4.30pm
Division 2
Musselburgh Windsor FC v Kelso FC M Corner
Gala Fairydean Rovers v Dunbar United Colts A Marshall
Cavalry Park v Currie Star FC D Gordon Portobello HS 3G, 2pm
Peebles FC v Haddington Athletic CFC B Mitchinson
Loanhead MYFC v Dalkeith Thistle CFC A Kelly
Division 3
Musselburgh Young Stars v Gullane Athletic L Anderson
North Berwick FC v Earlston Rhymers J Whiteoak
Edinburgh South Reds v Salvesen CFC M Scott
Spartans FC Locomotive v Leith Athletic Colts I Patterson Spartans Academy, 4pm
No Game - Livingston FC Community / Spartans FC Youth / Kelso FC / Edinburgh South Ospreys / Edinburgh City FC / Edinburgh City Blacks / Bonnyrigg Rose Thistle / Penicuik Athletic YFC / Lasswade Thistle Reds / Longniddry Villa / Tranent Colts FC

ShareThis