u15's Fixtures and Results

  • Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
  • Fixtures and results will update each week.
Fixtures Score Ref Venue
Sunday 18th August 2019
Division 1
Redhall Star YFC v Lasswade Thistle FC 2-4 R Menzies
Livingston FCCC v Lochend FA 0-2 S Hammersley
Edinburgh City FC v Musselburgh Windsor FC 0-5 T Mitchell Forrester HS 3G, 1pm
Bonnyrigg Rose FC v Edinburgh City Blacks 8-3 D Gordon
Hutchison Vale FC v Longniddry Villa 7-0 G McGregor Broughton HS 3G, noon
Division 2
AC Oxgangs v Beechwood FC p-p A Laing
Gala Fairydean Rovers v Hutchison Vale Colts 0-4 S Bowers
Dunbar United Colts v Lasswade Thistle Reds 7-1 D Dickson
Currie Star FC v Musselburgh Windsor Blues 0-4 G McGregor Balerno HS 3G, 3pm
Edinburgh South CFC Ospreys v Cavalry Park 2-2 C Muir
Division 3
Gullane Athletic v Cramond FC 0-1 J Caldwell
Tynecastle FC v Spartans FC Locomotive p-p M Gallacher
North Merchiston FC v Haddington Athletic CFC 6-2 S Duncan
Peebles FC v Spartans FC Colts 4-1 A Marr
North Berwick FC v Penicuik Athletic YFC 3-4 J Cattanach
Loanhead MYFC v Kirkliston South Queensferry 7-2 C Roulston
Division 4
Duns Juniors v Musselburgh Young Stars 3-9 A Rooney
Currie FC v Edinburgh South CFC Reds p-p N Brown
Earlston Rhymers v Currie Star Colts 4-3 I Cairns
Leith Athletic Colts v Newtongrange Star YDA 4-0 S Harris
No Game - Kelso FC / Salvesen CFC / Spartans FC Youth / Lasswade Thistle Rose / Edinburgh South CFC Cobras / Salvesen Reds / Portobello CFA
Sunday 25th August 2019
Division 1
Edinburgh City Blacks v Redhall Star YFC R White Forrester HS 3G, 3pm
Lasswade Thistle FC v Hutchison Vale FC L Hogarth
Lochend FA v Salvesen Reds M Corner Portobello HS 3G, 2pm
Livingston FCCC v Longniddry Villa T Mitchell
Portobello CFA v Spartans FC Youth M Gallacher
Musselburgh Windsor FC v Bonnyrigg Rose FC G McGregor
Division 2
Beechwood FC v Currie Star FC N Brown
Cavalry Park v Gala Fairydean Rovers S Duncan Duddingston
Kelso FC v Edinburgh South Ospreys K Home
Lasswade Thistle Reds v AC Oxgangs C Muir
Musselburgh Windsor Blues v Hutchison Vale Colts TBC
Division 3
Penicuik Athletic YFC v Gullane Athletic R McKean
Cramond FC v Tynecastle FC R Menzies Royal High 3G, 2pm
Haddington Athletic CFC v Peebles FC J Caldwell
Kirkliston South Quennsferry v North Merchiston FC P Peace Hub, noon
Salvesen CFC v Loanhead MYFC R White Forrester HS 3G, 1pm
Spartans FC Locomotive v North Berwick FC D Cormack Broughton HS 3G, noon
Division 4
Currie Star Colts v Currie FC P Burns Balerno HS 3G, 3pm
Duns Juniors v Newtongrange Star YDA I Cairns
Musselburgh Young Stars v Lasswade Thistle Rose S Harris
Earlston Rhymers v Edinburgh South Cobras G Muir
No Game - Spartans FC Colts / Leith Athletic Colts / Edinburgh City FC / Dunbar United Colts / Edinburgh South Reds
Sunday 1st September 2019
Inspiresport Scottish Cup
Gala Fairydean Rovers v Beechwood FC
Dunbar United Colts v Armadale CFC Red
Spartans FC Colts v Whitburn FCA
Salvesen CFC v Loanhead MYFC
Tynecastle FC v Cavalry Park
Musselburgh Young Stars v Spartans FC Locomotive
Redhall Star YFC v Kirkfield United
North Berwick FC v Armadale CFC Blue
Spartans FC Youth v Newtongrange Star YDA
Lasswade Thistle Rose v Livingston FC Community
Longniddry Villa v Bonnyrigg Rose FC
Peebles FC v Hutchison Vale Colts
Cramond FC v Livingston FCC Lions
Penicuik Athletic YFC v Kelso FC
Edinburgh City Blacks v Murieston United Blues
Musselburgh Windsor FC v Salvesen Reds
North Merchiston FC v Lasswade Thistle Reds
Edinburgh South Reds v Broxburn Athletic Colts
Lochend FA v Lasswade Thistle FC
Hutchison Vale FC v AC Oxgangs

ShareThis