u13's Fixtures and Results

  • Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
  • Fixtures and results will update each week.
Fixtures Score Ref Venue
Sunday 22nd November 2020
All cup ties are played to a finish with no extra time
Peter O'Neill Cup
Bonnyrigg Rose FC v KSQ Galaxy 9-3 J Thomson
Musselburgh Windsor FC v Bonnyrigg Rose Barca 4-0 D Gordon
Spartans FC Youth v Edinburgh City FC 0-2 T Mitchell Spartans Academy, 2pm
Colin Campbell Sports Cup
Bonnyrigg Rose Bayern v Dalkeith Thistle CFC 1-5 A Burrell
Musselburgh Windsor Whites v Tranent Colts Blues 2-6 K Ferguson
Edinburgh Cup
Castlevale FDC v Currie Star Vindaloo 0-4 I Bristow
Leith Athletic Colts v KSQ Rapids 2-2 4-5p R Lauder
Edinburgh South Magpies v Hillfield Swifts Colts 5-3 S Duncan Firrhill HS 3G, 10.30am
North Merchiston FC v Spartans FC Blues 5-5 4-3p C Hewitson
George Salmon Cup
Tynecastle FC Maroon v Currie Star Madras 3-0 L Hogarth
Dunbar United Colts v Edinburgh City Whites 9-1 K Home
Bonnyrigg Rose Sherwood v Craigroyston CYFC 1-8 C Russell
Tranent Colts White v Musselburgh Young Stars 5-0 R Thomson
Persevere Cup
Dalkeith Thistle Cardo v Leith Athletic Blacks 5-1 L Duncanson
Longniddry Villa v Edinburgh South Phoenix 9-1 H Thomson
Spartans FC Whites v Loanhead MYFC 1-7 D Smith Forrester HS grass, 11am
Belmont Vauxhall Cup
Haddington Athletic CFC v St Bernard's BC Midlothian 7-0 J Cattanach
Redhall Star Colts v Cramond Wolves 2-4 P Burns
Currie Star Balti v Tranent Colts Blacks 3-6 N Duncan Meggetland 3G, 9.15am 
Arniston Rangers YFC v Bonnyrigg Rose Cosmos 6-3 M McHale
Polar Foods Cup
Lochend FC v Loanhead MYFC Royals 9-0 D Paterson Castlebrae HS 3G, 11.30am
Hillfield Swifts Rapids v KSQ Comets 3-5 S Robertson SQ
Cramond FC v Edina Hibs 1-4 S Harris Davidson Mains
Preston Athletic YFC v Redpath Albion PSA 1-7 M Scott
Division 2 North / West
Edinburgh City Blacks v Redhall Star YFC 3-1 N Brown Forrester HS 3G, 10.30am
Division 3
Gullane Athletic v Penicuik Athletic Whites 3-3 L Anderson
Division 4
Edinburgh South Falcons v North Berwick FC 1-9 R Marr
No Game - Tynecastle FC / Lothian Colts FC / Peebles FC / Penicuik Athletic YFC / Musselburgh Windsor Blues / Hutchison Vale FC / Leith Athletic FC / Melrose FC / Gala Fairydean Rovers
Sunday 29th November 2020
Stewart Brien Cup
Bonnyrigg Rose FC v Bonnyrigg Rose Barca A Burrell
Spartans FC Youth v Leith Athletic FC   M Scott
Persevere Cup
Gullane Athletic v Peebles FC K Ferguson
Division 1
Tynecastle FC v Edinburgh City FC G Healey
Division 2 East / South
Bonnyrigg Rose Bayern v Penicuik Athletic YFC D Hand
Melrose FC v Tranent Colts Blue R Hume
Gala Fairydean Rovers v Lothian Colts FC L Cruikshank
Division 2 North / West
Hillfield Swifts Colts v Spartans FC Blues N Brown
Castlevale FDC v Edinburgh City Blacks M McHale
KSQ Rapids v Currie Star Vindaloo J Frame
Redhall Star YFC v Leith Athletic Colts P Burns
North Merchiston FC v Edinburgh South Magpies B Ritchie
Division 3
Penicuik Athletic Whites v Dalkeith Thistle Cardo A Marr
Leith Athletic Blacks v Spartans FC Whites M Gallacher
Edinburgh City Whites v Craigroyston CYFC S Harris Forrester HS 3G, 10.30am
Currie Star Madras v Edinburgh South Phoenix C Hewitson Meggetland 3G, 9.15am
Loanhead MYFC v Bonnyrigg Rose Sherwood R Marr
Division 4
Bonnyrigg Rose Cosmos v St Bernard's BC Midlothian S Robertson  Pen
Edinburgh South Falcons v Currie Star Balti C Russell
Lochend FA v Cramond Wolves D Paterson Castlebrae HS 3G, 11.30am
Preston Athletic YFC v Haddington Athletic CFC H Thomson
Cramond FC v Hillfield Swifts Rapids S Robertson SQ Royal High 3G, 11.30am
North Berwick FC v Tranent Colts Black J Whiteoak
Edina Hibs v Redhall Star Colts L Duncanson
Redpath Albion PSA v KSQ Comets M Corner
No Game - Musselburgh Windsor FC / Musselburgh Windsor Whites / Tynecastle FC Maroon / Hutchison Vale FC / KSQ Galaxy / Arniston Rangers YFC / Loanhead MYFC Royals /Dunbar United Colts / Longniddry Villa / Musselburgh Young Stars / Tranent Colts White / Musselburgh Windsor Blues / Dalkeith Thistle CFC

ShareThis